Automobilka Volvo Cars otevřela objednávkový systém pro nové čistě elektrické Volvo C40 Recharge

Automobilka Volvo Cars otevřela objednávkový systém pro nové čistě elektrické Volvo C40 Recharge

Společnost Volvo Cars oficiálně otevřela na prvních evropských trzích objednávkový systém pro svůj nejnovější plně elektrický model, Volvo C40 Recharge.

V souvislosti s odhalením tohoto přelomového modelu švédská automobilka nedávno představila novou obchodní strategii: Volvo C40 Recharge bude na celé řadě evropských trhů* od současného týdne dostupné online na stránkách volvocars.com. Zákazníci si ho tím pádem mohou komfortně objednat přímo z domova nebo z jakéhokoli jiného místa. V případě zájmu nicméně mohou online objednávku zadat také s pomocí autorizovaného prodejce.

Volvo C40 Recharge

V zájmu zjednodušení nabídky v rámci svého modelového portfolia a s cílem klást důraz na atraktivní předkonfigurované varianty společnost Volvo Cars výrazně zredukovala nabídku možností pro zájemce o Volvo C40 Recharge.

Nové Volvo C40 Recharge bude zákazníkům dodáváno s komfortním balíčkem služeb z nabídky Care, která zahrnuje položky, jako jsou servis, záruka, silniční asistenční služba a na základě dostupnosti také pojištění a různá řešení pro nabíjení* v domácích podmínkách.

„Říkáme tomu ‚budoucnost automobilky Volvo‘,“ uvedl Lex Kerssemakers, ředitel pro globální obchodní operace společnosti Volvo Cars. „Volvo C40 Recharge totiž představuje mnohem více než jen nové auto. Jedná se o náš vůbec první model, který bude prodáván výhradně v elektrické variantě, a také o významný krok vpřed v rámci našeho plánu k přechodu do online prostředí, což zákazníkům zajistí výhodu v podobě mnohem vyššího pohodlí. Zkrátka a dobře se jedná o naprosto nový přístup automobilky Volvo.“

Model C40 Recharge je nejnovějším manifestem závazku společnosti Volvo Cars k bezemisní budoucnosti. V následujících letech se automobilka chystá představit několik dalších elektrických modelů, přičemž je jejím cílem do roku 2025 dosáhnout stavu, kdy budou polovinu jejího globálního objemu prodeje tvořit plně elektrické vozy. Od roku 2030 má pak automobilka v plánu prodávat výhradně čistě elektrická vozidla.

Volvo C40 Recharge nabízí veškeré výhody SUV, ale v nižším a elegantnějším provedení. Záď vozu zaujme svým přitažlivým zakončením, které harmonicky navazuje na nízkou střešní linii, zatímco příď představuje novou tvář elektrických modelů Volvo, jejíž součástí jsou světlomety vybavené nejmodernější pixelovou technologií.

Uvnitř Volva C40 Recharge zákazníci jistě ocení vysokou jízdní pozici, preferovanou většinou řidičů vozů Volvo. Interiér je dostupný v různých barevných provedeních a s dekorativní výbavou unikátní pro tento model. Současně se jedná o první model Volvo, v němž nejsou použity žádné kožené materiály.

Stejně jako Volvo XC40 Recharge přichází i Volvo C40 Recharge vybaveno jedním z nejlepších infotainment systémů na trhu. Ten funguje na základě OS Android a byl vyvinut ve spolupráci se společností Google. Mezi jeho výhody patří integrované aplikace a služby Google, jako jsou například aplikace Google Maps, asistent Google Assistant a obchod Google Play.

Volvo C40 Recharge

Díky neomezeným datům je navíc zajištěna špičková konektivita, přičemž je možné aktualizovat software vozu Volvo C40 Recharge na základě vzdáleného spojení. To znamená, že budou funkce vozu po opuštění bran továrny stále vylepšovány.

Pohon je tvořen dvěma elektrickými motory, z nichž jeden pohání přední kola a druhý zadní nápravu. Energii oba motory čerpají ze 78kWh akumulátoru, který je na rychlonabíjecích stanicích možné nabít na 80 % kapacity během 40 minut. Dojezd vozu se očekává kolem 420 km*, což je vzdálenost, která by se měla postupem doby díky softwarovým aktualizacím OTA (vzdálený přístup) ještě prodloužit.

Výroba Volva C40 Recharge bude zahájena letos na podzim, přičemž bude probíhat stejně jako produkce Volva XC40 Recharge v továrně automobilky Volvo Cars v belgickém Gentu. Do České republiky by první objednané vozy měly dorazit v průběhu února 2022.

Zdroj:VCCR