LR Defender, Range Rover nebo Jaguar XF z filmu No Time to Die se vydraží v rámci charitativní aukce Christie´s

LR Defender, Range Rover nebo Jaguar XF z filmu No Time to Die se vydraží v rámci charitativní aukce Christie´s
  • Kaskadérské vozy Defender, Range Rover a Jaguar XF z filmu No Time To Die se objeví v charitativní aukci u příležitosti 60. výročí filmů o Jamesi Bondovi.
  • Land Rover Defender 110 s VIN 007, který byl k vidění v akčních scénách filmu, bude vydražen na podporu Britského červeného kříže.
  • Součástí charitativní aukce jsou také vozy Range Rover Sport SVR a Jaguar XF z bondovky No Time To Die.
  • Jedinečný Defender V8 Bond Edition v britské specifikaci bude rovněž vydražen na podporu charitativní organizace Tusk, která se věnuje ochraně přírody.
  • Aukce se koná 28. září v aukční síni Christie’s v Londýně. Předprodejní výstava zajímavostí bude k vidění v sídle Christie’s od 15. do 28. září, vstup je zdarma. Další podrobnosti naleznete zde.

Gaydon, 10. srpna 2022 – Kaskadérské modely Defender, Range Rover a Jaguar XF z filmu No Time To Die patří mezi exkluzivní položky, které se budou dražit u příležitosti výročí 60 let filmů o Jamesi Bondovi. V nabídce budou dva vozy Defender, Range Rover Sport SVR a navíc LR Defender 110 (odhad: 300 000 – 500 000 liber), který se proslavil terénními kaskadérskými scénami právě ve filmu No Time To Die. Výtěžek z prodeje půjde na podporu Britského červeného kříže. Aukční položka má unikátní VIN (identifikační číslo vozidla) 007. Je jedním z deseti vozů Defender využitých při natáčení, navíc byl také používán při propagačních aktivitách před uvedením filmu do kin.

Mezi položkami charitativní aukce je také Defender 110 V8 Bond Edition, vytvořený oddělením SV Bespoke a inspirovaný specifikací modelů Defender z filmu No Time To Die (odhad: 200 000 – 300 000 liber). Celosvětově bylo vyrobeno pouze 300 exemplářů Bond Edition a tato verze má navíc unikátní logo „60 Years of Bond“ vyryté na krytu přístrojové desky. Vůz je plně způsobilý pro silniční provoz a výtěžek z jeho prodeje půjde ve prospěch charitativní organizace na ochranu přírody Tusk. 

Kaskadérský Range Rover Sport SVR (odhad: 80 000 – 120 000 liber) si rovněž zahrál v nejnovější bondovce ve velice rychlé honičce v terénu a byl jedním ze šesti vozů dodaných pro natáčení.

Dalším automobilem v aukci je Jaguar XF (odhad: 50 000 – 70 000 liber), který byl týmem kaskadérů filmu No Time To Die vybrán jako dokonalý vůz pro automobilovou honičku. Jde také o jedno ze dvou vozidel, která se objevila v sekvenci filmu před titulky. Tyto modely pronásledovaly Jamese Bonda (Daniel Craig) a Madeleine Swannovou (Léa Seydoux) úzkými, klikatými uličkami města Matera v jižní Itálii.

 „Modely Defender, Range Rover Sport a Jaguar XF byly v centru dění ve filmu No Time To Die. Každý vůz představuje jedinečný kus historie Jamese Bonda, který budou sběratelé jistě rádi vlastnit, a jsme rádi, že můžeme jejich prodejem podpořit naše charitativní partnery. Vzhledem k tak vysoké poptávce po voze LR Defender V8 Bond Edition doufáme, že i tato speciální jednorázová verze s logem 60 let Jamese Bonda přiláká nadšené kupce,“ řekl Nick Collins, Executive Director Vehicle Programmes Jaguar Land Rover.

Oficiální dvoudílná charitativní aukce Sixty Years of James Bond zahrnuje celkem 60 položek. První část se věnuje online prodeji. Ten bude spuštěn od 15. září a bude trvat do 5. října (jde o významný den premiéry první filmové bondovky). Na seznamu je 35 položek zahrnujících dvacet pět filmů s plakáty, rekvizitami, kostýmy, pamětními předměty a zážitky. Ve druhé fázi pak proběhne dražba kaskadérských vozů Defender, Range Rover a Jaguar, které jsou mezi 25 položkami aukce. Ta je určena pouze pro pozvané hosty a pořádá jí prestižní aukční síň Christie’s ve spolupráci s EON Productions 28. září v Londýně.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *