Nové šestiválcové modely Jaguar F-PACE 300 & 400 Sport

Nové šestiválcové modely Jaguar F-PACE 300 & 400 Sport
  • Nový F-PACE 400 SPORT: Kombinuje výkonný řadový zážehový šestiválcový motor Ingenium s mild-hybridní technologií, vylepšenými designovými prvky vnější karoserie a luxusním interiérem
  • F-PACE 300 SPORT: Rozšiřuje nabídku pro zákazníky díky sladění designových prvků modelu 400 SPORT se vznětovým řadovým mild-hybridním šestiválcovým motorem s nízkou spotřebou
  • Sebevědomý výraz: Nové leskle černé disky o velikosti 21 palců, paket Black Pack a leskle černé střešní ližiny podtrhují design Jaguaru F-PACE a dodávají modelům 400 SPORT a 300 SPORT skutečně výrazný vzhled
  • Dokonale zpracované interiéry: Sportovní sedadla čalouněná kůží Windsor, stropnice v provedení Ebony Suedecloth, jasanová dýha Satin Charcoal Ash nebo kovové pedály doplňují luxusní a prostorné interiéry
  • Výkon, agilita, pohodlí: Zážehový a vznětový řadový šestiválcový motor o výkonu 400, respektive 300 koní poskytují nenucený výkon a maximální rychlost 250 a 230 km/h. Systémy Adaptive Dynamics a Configurable Dynamics k tomu přidávají optimální rovnováhu mezi jízdními vlastnostmi, ovladatelností a přesností řízení
  • Jednoduchá konektivita: Multimediální systém Pivi Pro vás udržuje neustále ve spojení díky standardně dodávaným systémům Apple CarPlay a Android Auto fungujícím bezdrátově
  • Elektrifikovaný dojezd: Model F-PACE je nabízen v kombinaci s úspornými mild-hybridními vznětovými čtyřválcovými a šestiválcovými motory, stejně jako s mild-hybridním zážehovým šestiválcovým motorem nebo zážehovou plug-in hybridní pohonnou jednotkou, která nabízí dojezd v elektrickém režimu až 53 km a produkci emisí CO2 pouze 49 g/km [WLTP TEL]*
  • Cena modelu Jaguar F-PACE P400 SPORT startuje na českém trhu od 2 518 313 Kč, základní cena modelu D300 SPORT je 2 382 620 Kč. Cenová nabídka pro Jaguar F-PACE jako takový začíná na ceně 1 542 906 Kč.

Nabídka modelu Jaguar F-PACE se rozšiřuje a nově do ní přichází dynamické modely 400 SPORT a 300 SPORT. Zákazníci tak mají k dispozici širší možnosti volby a více dostupných technologií.


Modely 400 SPORT a 300 SPORT jsou rozpoznatelné podle nových leskle černých disků o velikosti 21 palců, paketu Black Pack, zatmavených oken a leskle černých střešních ližin. K dostání jsou exkluzivně v kombinaci s řadovými šestiválcovými motory Ingenium. V obou případech jde o mild-hybridní pohonné jednotky. Model 400 SPORT využívá zážehový motor, 300 SPORT pracuje se vznětovým agregátem. Vrcholem luxusního a prostorného interiéru jsou sportovní sedadla čalouněná kůží Windsor.

F-PACE 400 SPORT a 300 SPORT
Výrazné tvary vozu Jaguar F-PACE jsou u modelů 400 SPORT a 300 SPORT dále zdůrazněny speciální kombinací designových prvků vnější karoserie, které umocňují jejich dynamický charakter a postoj.
„Vývoj modelů 300 SPORT a 400 SPORT nám dal příležitost decentně zvýraznit přirozeně sebevědomý a funkční design Jaguaru F-PACE. Společně s tichým a nenuceným výkonem šestiválcových motorů udělá nový F-PACE 300 SPORT a 400 SPORT každou cestu výjimečnou,“ dodal Adam Hatton, Exterior Design Director Jaguar.


Nepřehlédnutelná 21palcová pětipaprsková kola ‘Style 5105’ v leskle černém provedení doplňuje paket Black Pack, zatmavená skla a leskle černé střešní ližiny. Zákazníci, kteří chtějí zdůraznit vizuální přitažlivost vozu mohou zvolit kované disky o velikosti 22 palců ‘Style 1020’ dodávané k oběma novým modelům na přání ve dvou variantách: lesklé černé s matně černými dekorativními prvky a lesklé stříbrné s kontrastními prvky. K dispozici jsou také samozacelující se celoroční pneumatiky.
F-PACE 400 SPORT a 300 SPORT může být specifikován v celé řadě barev karoserie zahrnující jeden standardní lak, sedm metalických laků a nabídku dvou prémiových metalíz – Carpathian Grey a Charente Grey.


Luxusní a precizně zpracovaný interiér Jaguaru F-PACE je u modelů 400 SPORT a 300 SPORT dále vylepšen tenkými sportovními sedadly čalouněnými kůží Windsor. Jejich provedení ladí se stropnicí v provedení Ebony Suedecloth a s dekory z jasanové dýhy Satin Charcoal Ash. Vzdušnost interiéru a jeho klidnou atmosféru podporuje ambientní osvětlení Premium Cabin Lighting, které je dostupné také pro ostatní modely řady F-PACE a které dává řidiči na výběr z třiceti různých barev.


Kromě luxusu a prémiového charakteru přináší modely 400 SPORT a 300 SPORT také výjimečný výkon a agilitu, kterou řidiči od vozů značky Jaguar očekávají. Vůz 400 SPORT je poháněn mild-hybridním řadovým šestiválcovým motorem Ingenium o objemu 3,0 l disponujícím výkonem 400 koní a vrcholem točivého momentu 550 Nm. Tento motor kromě jiných technologií používá dvoukomorové turbodmychadlo podporované elektricky poháněným kompresorem, stejně jako systém variabilního zdvihu sacích ventilů nebo systém přímého vstřiku paliva pracující s tlakem 250 barů. Tato výjimečně kultivovaná pohonná jednotka umožňuje Jaguaru F-PACE 400 SPORT zrychlit z nuly na 100 km/h za 5,4 sekundy a dosáhnout maximální rychlosti 250 km/h.


Mild-hybridní systém pracující s napětím 48 V využívá jako svůj základ startér-generátor. Ten nahradil konvenční alternátor a k motoru je připojen řemenem. Díky tomu je možné rekuperovat energii, která by byla jinak zmařena při zpomalování a brzdění. Tímto způsobem získaná elektrická energie je ukládána v lithium-iontovém akumulátoru umístěném pod dnem zavazadlového prostoru. Energie je následně využívána jako asistence spalovacímu motoru při akceleraci a systém zároveň umožňuje velmi jemné a rychlé fungování systému stop/start.


Vznětový mild-hybridní řadový šestiválcový motor Ingenium využívá vyspělý systém sekvenčního sériového přeplňování dvojicí turbodmychadel s variabilní geometrií lopatek. Tato technologie přináší výjimečnou odezvu v celém rozsahu otáček motoru. I díky systému common-rail s piezoelektrickými vstřikovači pracujícímu s tlakem 2 500 barů je výsledkem nenucený výkon kombinovaný s pozoruhodnou spotřebou paliva. Motor nabízí výkon 300 koní a točivý moment 650 Nm. Tyto parametry zajišťují modelu 300 SPORT schopnost akcelerovat z nuly na 100 km/h pouze za 6,4 s, respektive dosáhnout maximální rychlosti 230 km/h, a to při spotřebě 7,4 l/100 km a produkci emisí CO2 od 194 g/km (WLTP TEL). Kromě zmíněných šestiválcových motorů je F-PACE dostupný také s plug-in hybridní pohonnou jednotkou P400e založenou na zážehovém čtyřválcovém motoru a disponující systémovým výkonem 404 koní. Plug-in hybridní model F-PACE zrychlí z nuly na 100 km/h za 5,3 s, v čistě elektrickém režimu ujede až 53 km a nabízí produkci emisí CO2 od 49 g/km (WLTP TEL).
K dispozici jsou také čtyřválcové motory Ingenium, kdy ten zážehový poskytuje výkon 250 koní, zatímco vznětové jednotky nabízí 163 a 204 koní. Pro ještě nižší spotřebu i produkci emisí jsou také tyto dieselové agregáty vybavené mild-hybridní technologií pracující s napětím 48 V.


Každý model řady F-PACE je vybaven inteligentním pohonem všech kol a osmistupňovou automatickou převodkou, kterou lze ovládat jak prostřednictvím voliče Jaguar Drive Selector, tak pro větší zapojení řidiče prostřednictvím kovových a na dotek příjemných pádel pod volantem.

Apple Car Play a Android Auto jako standard
Jaguar F-PACE nabízí množství dalších chytrých technologií, které dělají cestování jednodušší a příjemnější, a které zároveň přinášejí lepší konektivitu. Součástí standardní výbavy je například Smartphone Pack obsahující bezdrátově fungující systémy Apple CarPlay a Android Auto. Kromě toho multimediální systém Pivi Pro umožňuje připojení až dvou telefonů najednou, zatímco na přání dodávaná podložka pro bezdrátové nabíjení umístěná pod středovou konzolou je vybavena zesilovačem signálu pro lepší příjem signálu sítě i Wi-Fi.


Nabídka pro Jaguar F-PACE modelového roku 2023 obsahuje modely S, SE, R-Dynamic Black, 300 Sport, 400 Sport a SVR.