Rychle najde jakékoliv místo: Jaguar Land Rover a What3Words přinášejí jako první na světě speciální řešení navigace

Rychle najde jakékoliv místo: Jaguar Land Rover a What3Words přinášejí jako první na světě speciální řešení navigace
  • Jaguar Land Rover jako první stávajícím zákazníkům poskytuje funkci what3words prostřednictvím vzdálené aktualizace softwaru over-the-air
  • what3words dal každému čtverci na světě o rozměrech 3 x 3 metry adresu. Jde o jedinečnou kombinaci tří náhodných slov. Stačí vyzkoušet online mapu.
  • Funkce Always-on pracuje bez nutnosti telefonního signálu
  • Je integrována do infotainmentu Jaguar a Land Rover Pivi Pro prostřednictvím softwaru navigace od HERE Technologies
  • Zákazníci značek Jaguar a Land Rover s Pivi Pro si mohou what3words stáhnout zdarma ve 150 zemích a 24 jazycích

Společnost Jaguar Land Rover nabízí zákazníkům přesnou navigaci i v těch nejodlehlejších lokalitách. Jde o prvního výrobce automobilů, který prostřednictvím vzdálené aktualizace softwaru over-the-air (SOTA) integroval celosvětový lokalizační systém what3words do nových vozidel a modelů, které již jezdí po silnicích. 

Společnost What3words rozdělila zeměkouli na síť čtverců o rozměrech 3 x 3 metry a každému z nich přidělila jedinečnou kombinaci tří slov: adresu what3words. Díky funkci Always-on, která funguje bez nutnosti mobilního připojení, budou noví i stávající zákazníci schopni najít cestu na libovolné konkrétní místo na světě pomocí pouhých tří slov.

Jde o součást nejnovější aktualizace SOTA, která je v letošním roce zákazníkům nabízena. Celkově Jaguar Land Rover v rámci svého stálého připojení vozidla dokončil více než 1,3 milionu aktualizací na úrovni vozidla a více než tři miliony aktualizací řídicí jednotky motoru. 

Po aktualizaci systém zákazníkům umožňuje zadávat adresy what3words přímo do lišty navigace multimediálního systému Pivi Pro. Integraci dodala společnost HERE Technologies, která je již 25 let partnerem společnosti Jaguar Land Rover v oblasti navigací. Komplexní služby HERE pro propojené řízení, které zahrnují navádění odbočku po odbočce, dopravní informace v reálném čase a parkování na parkovišti i mimo něj, přinášejí personalizovaný zážitek a intuitivně vedou řidiče po celou dobu jejich cesty.

Integrovaný systém what3words je k dispozici ve všech nových i stávajících vozech Jaguar a Land Rover vybavených pokročilým informačním a zábavním systémem Pivi Pro.

„Tento systém, který mění svět, je především o zjednodušení a s lehkostí našim zákazníkům poskytuje zážitek moderního luxusu, díky němuž mohou najít cestu kamkoli na světě, aniž by se museli starat o připojení. Spolupráce se společností What3words, kterou zprostředkovává HERE Technologies, dále podtrhuje schopnost našeho SOTA, které nám umožňuje nabízet zákazníkům nové služby,“ řeklMark Carter, Navigation Product Owner, Digital Product Platform Jaguar Land Rover.

„Toto partnerství vám zajistí, že se snadno a pohodlně dostanete přesně na místo vašeho příštího dobrodružství. Společnost Jaguar Land Rover si uvědomila výhody, které náš inovativní systém účastníkům silničního provozu přináší, a jsme rádi za to, že naše partnerství se společností HERE Technologies to umožnilo,“ dodal Chris Sheldrick co-founder a CEO what3words.

„Za léta spolupráce se společností Jaguar Land Rover jsme naprosto porozuměli jejímu inovativnímu myšlení a technickým požadavkům, díky čemuž jsme mohli vytvořit špičková řešení navigace. S velkým potěšením nyní můžeme oznámit nejnovější krok našeho partnerství a to, integraci systému what3words do vozidel Jaguar a Land Rover po celém světě,“ okomentoval Gino Ferru, General Manager EMEAR a Senior Vice President HERE Technologies.

Společnosti Jaguar Land Rover a What3words spolupracují od roku 2018, kdy vytvořily systém what3words, aby pomohly zlepšit správu zdravotní péče na odlehlém skotském ostrově Mull.